در حال بارگذاری ...
 • اطلاعیه مهم صندوق اندوخته طوبی درخصوص تغییر روش پرداخت پس اندازهای ماهیانه

  بإسمه تعالی شأنه

  اطلاعیه مهم صندوق اندوخته طوبی

  درخصوص تغییر روش پرداخت پس اندازهای ماهیانه

   از ابتدای راه اندازی صندوق و بر اساس آئین نامه اجرایی دو نوع پس انداز در صندوق تعریف شده است:

  1- پس اندازهای ماهیانه اجباری:

  در ابتدای هر سال بر مبنای پنج درصد حداقل حقوق پایه قانون کار مبلغی به عنوان شهریه ماهیانه توسط هیات مدیره تعیین می گردد که این مبلغ می بایست بصورت ماهیانه و منظم توسط اعضاء در صندوق پس انداز گردد.

  2- پس اندازهای موردی اختیاری:

  اعضاء صندوق می توانند در هر زمان دلخواه برای افزایش سقف وام و یا کسب امتیاز به هر مبلغ دلخواه در صندوق پس انداز داشته باشند که محدودیتی در تعداد دفعات پرداخت و فواصل پرداخت این نوع پس انداز وجود ندارد.

   در حال حاضر به دلیل آنکه تفکیک میان پس انداز اجباری ماهیانه و پس اندازهای موردی اختیاری وجود ندارد پرداخت حداقل ماهیانه بصورت مستمر الزامی می باشد و در صورت عدم پرداخت پس انداز در بیش از 60 روز متوالی حساب عضو غیرفعال می گردد.

  اما براساس درخواست برخی از اعضاء برای آنکه امکان پرداخت پس انداز ماهیانه بصورت یکجا وجود داشته باشد تغییراتی در نرم افزار صندوق در حال انجام می باشد و از 15 مرداد ماه سال 98 تغییراتی به شرح زیر در روند پرداخت پس انداز بوجود می آید:

   

     1- پس اندازهای ماهیانه اجباری مانند اقساط وام برای هر ماه مشخص می گردد و در پنل عضو قابل نمایش و پرداخت خواهد بود بدین ترتیب که عضو در آخرین روز هر ماه یک قسط پس انداز خواهد داشت که واریز آن اجباری خواهد بود.

   

     2- گزینه پس اندازهای موردی اختیاری از پس اندازهای ماهیانه اجباری در صفحه کاربری اعضاء مجزا خواهد شد.

   

     3- اعضاء محترم می توانند چند قسط پس انداز ماهیانه را بصورت همزمان و پیش از موعد پرداخت نمایند، طبعا در صورت پرداخت پیش از موعد علاوه بر آنکه اعضا امتیاز بیشتری کسب خواهند نمود در ماه هایی که اقساط پس انداز آن قبلا پرداخت شده است از پرداخت این نوع پس انداز معاف می باشند.

   

   

     4- اعضا صندوق می توانند در هر زمان و به هر مبلغ دلخواه مانند قبل پس انداز موردی در صندوق داشته باشند.

   

     5- در پرداخت های نیابتی نیز امکان پرداخت پس انداز ماهیانه و موردی به نیابت از اعضاء زیر مجموعه فراهم گردیده است.

   

   

     6- اگر چنانچه عضوی دو قسط پس انداز خود در دو ماه متوالی را حداکثر تا 7 روز بعد از موعد مقرر پرداخت تعیین شده واریز ننماید عضویت وی به حالت تعلیق در می آید و در زمان تعلیق اولاً عضو دسترسی به امتیازات خود نخواهد داشت و ثانیاً امکان ارائه درخواست وام نیز برای وی میسر نخواهد بود.

     7- عضوی که حساب کاربری اش به حالت تعلیق درآمده است برای فعال شدن مجدد حساب اولاً می بایست تمامی اقساط معوق خود را پرداخت نماید و ثانیاً حداقل 60 روز از تاریخ تسویه معوقات پس انداز گذشته باشد.

     8- در هنگام فعال سازی مجدد حساب کاربری در مرتبه اول 50000 امتیاز منفی، در مرتبه دوم 100000 امتیاز منفی و در مرتبه سوم 200000 امتیاز منفی و به همین ترتیب به شکل تصاعد هندسی برای هر مرتبه تعلیق حساب امتیاز منفی برای وی درج خواهد شد.

     9- قوانین فعال سازی حساب مشمول اعضایی که قبلا عضویت شان به حالت تعلیق در آمده است نخواهد شد و این اعضاء مطابق آئین نامه اجرایی قبلی صندوق می توانند درخواست فعال سازی حساب خود را ارائه نمایند.

     10- اقساط پس انداز هر سال شمسی حداکثر از بیست و پنجم اسفند ماه در سامانه فعال خواهد گردید و در سال جاری بعنوان اولین سال اجرای طرح اقساط پس انداز ماهیانه مرداد ماه تا اسفند ماه 98 از روز پانزدهم مرداد ماه در سامانه فعال خواهد گردید.

     11- یادآوری می نماید بر اساس آئین نامه اجرایی صندوق پس انداز هر ماه در پایان هر ماه شمسی می بایست پرداخت گردد. تسریع در پرداخت این پس اندازها باعث دریافت امتیاز بیشتر خواهد شد اما تأخیر در پرداخت پس انداز فعلا مشمول امتیاز منفی بابت تاخیر نخواهد بود و همانطور که قبلاً ذکر گردید تنها ممکن است باعث غیر فعال شدن حساب عضو به علت عدم پس انداز در دو ماه متوالی گردد.

     12- با توجه به آنکه این تغییر تأثیر زیادی بر نحوه عملکرد سامانه خواهد داشت خواهشمند است در صورت مشاهده هرگونه نقص و یا اختلال در عملکرد سامانه مراتب را در اسرع وقت به اطلاع هیأت مدیره صندوق برسانید.